Maryjo, oddana Panu

Data powstania utworu: 2000

Nuty: pobierz tutaj

Maryjo, oddana Panu E H
W zaufaniu bez końca fis7 A2
Służebnico pokorna E fis7 cis7 A2
Uznająca Jezusa całym sercem swym E fis7 cis7 A2
Całym sercem swym x2 gis6 fis7 / E fis7 E fis7

Ref. Bez granic otwarta na Słowo Pana A2 H4
Pośredniczko wszelkich łask A2 H4
Bez granic otwarta na Słowo Pana Pośredniczko łask A2 H4 A2 H4
Za mną proś i ze mną bądź x4 E fis7 E fis7/E fis7 C7+ fis7/ E fis7 E fis7/A H fis7 A H

Jak powstał utwór

Tekst pochodzi z modlitewnika Żyć Dobrą Nowiną autorstwa o. Józefa Kozłowskiego SJ

Kiedy po raz pierwszy przeczytałem słowa modlitwy Za mną proś i ze mną bądź, pochodzącej z Modlitewnika Żyć Dobrą Nowiną o. Józefa Kozłowskiego SJ, wiedziałem, że znaczą one dla mnie coś szczególnego. Już wtedy pojawiła się we mnie myśl, aby napisać do tego tekstu muzykę, jednak moje pierwsze próby okazały się bezskuteczne. Nie przejąłem się tym zbytnio, ponieważ z doświadczenia już wiedziałem, że sam nie jestem w stanie nic uczynić. Postanowiłem modlić się tą modlitwą i pozwolić jej w sobie dojrzewać.

Po pewnym czasie, wskutek niewierności i zaniedbań, osłabiła się moja więź z Jezusem. Pojawiły się w moim życiu problemy, które sam próbowałem rozwiązać. Nie potrafiłem zaufać Jezusowi i oddać Mu tego, co było dla mnie tak trudne. Wtedy to właśnie doświadczyłem niesamowicie bliskiej obecności Maryi. Wróciły do mnie i na nowo zabrzmiały słowa: Maryjo, oddana Panu w zaufaniu bez końca.... Zrozumiałem, że Maryja pokazuje mi, co mam zrobić, aby na nowo otworzyć się na bliskość Pana, i pragnie nieustannie wstawiać się za mną u Syna, ponieważ jest Pośredniczką wszelkich łask. Namacalnym znakiem interwencji Maryi stałą się melodia do pieśni Maryjo, oddana Panu.

Myślę, że nikt z nas nie jest do końca świadomy, jak wiele zawdzięcza Matce, dlatego tym bardziej nie powinniśmy ustawać w dziękczynieniu Jezusowi za dar Jej obecności w naszym życiu.

Adam Dziedzic

Muzyka

Tekst

Śpiew solowy

Utwór znajdziecie na płytach:


ZOBACZ WSZYSTKIE UTWORY