Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi
- Jak Was zaprosić na rekolekcje?
-
Ks. Proboszcz osobiście kontaktuje się z managerem zespołu, Beatą Książczyk. Kontakt mailowy (manager@mocniwduchu.pl) lub telefoniczny 601 886 641 Udzielamy rekolekcji ewangelizacyjnych przez cały rok poza styczniem, lipcem i sierpniem.
- Z jakim wyprzedzeniem trzeba Was zapraszać?
-
Mamy kalendarz zajęty na ok. dwa lata do przodu, a w czasie Wielkiego Postu na ok. cztery lata do przodu. Jednodniowe akcje typu koncert czasem można ustalić z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Kalendarz zajętych terminów jest dostępny w zakładce "Kalendarz" - tutaj. W kalendarzu nie ma ujętych urlopów pracowników zespołu.
- Ile osób z zespołu przyjeżdża na rekolekcje?
-
Na rekolekcje jedziemy w składzie 7-9 osób. Jeśli miejscowość jest blisko Łodzi, to bywa, że na samą niedzielę przyjeżdża jeszcze dodatkowo 5 osób.
- Co z noclegami podczas rekolekcji?
-
Bardzo różnie - najczęściej śpimy na plebanii, bywa że w domu rekolekcyjnym, bursie, hotelu lub mieszkaniach u ludzi. Największy komfort pracy mamy, kiedy możemy mieszkać razem. Wówczas najłatwiej jest nam podejmować ustalenia dotyczące rekolekcji i wspólną modlitwę.
Warto zaznaczyć, bo nie zawsze jest to oczywiste, że każdy z gości powinien mieć osobne łóżko. - Jak wygląda ramowy przebieg rekolekcji?
-
Na rekolekcje ewangelizacyjne jeździmy grupą ok. 7-9 osobową. Czasem na samą niedzielę dojeżdza jeszcze 5 osób, które nie potrzebują noclegu.
Przyjeżdżamy w sobotę wieczorem ok. 16-18. Potrzebujemy pomocy ok. sześciu panów do rozładowania samochodu. Do wieczornej Mszy św. rozkładamy już trochę sprzęt w kościele, na czas Mszy św. robimy przerwę i wtedy jest dobry moment na kolację. Po sobotniej wieczornej Mszy św. dalej rozkładamy sprzęt w kościele. Dostrojenie wszystkiego zajmuje ok. 3,5 godzin.Rekolekcje rozpoczynamy w niedzielę.
Na pierwszej niedzielnej Mszy św. zasadniczo nie ma zespołu jest tylko kapłan, a zatem wówczas organista jest wskazany.
Na pozostałych Mszach św. jest zespół (nie potrzeba obecności organisty), nasz duszpasterz mówi słowo i ktoś z zespołu – świadectwo.
Często w niedzielę proponujemy również koncert ewangelizacyjny. Z reguły jest on po ostatniej Mszy św., ale to jest kwestia ruchoma, bo zależy od ilości Mszy św. w niedzielę.W dni powszednie proponujemy dwa spotkania połączone z Eucharystią i adoracją: rano i wieczorem.
Spotkania wieczorne trwają ok. 1,5 godziny.
Najczęściej ostatniego dnia jest Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Ale to zależy od tematu rekolekcji.Z reguły wracamy do domu po kolacji ostatniego dnia.
Podczas rekolekcji, w kruchcie kościoła, proponujemy parafianom nasze materiały ewangelizacyjne (płyty i książki).
- Jak przygotować parafian do rekolekcji?
-
Dobrze, gdybyście zorganizowali w parafii przyjazd do Łodzi na konkretne wydarzenie, które organizujemy. Dwa razy w roku robimy weekendową sesję halową. Pierwsza odbywa się na przełomie stycznia i lutego. A druga na początku października. Oto krótka relacja filmowa z takiego spotkania:
Możecie też przyjechać na Warsztaty Muzyczne, które prowadzimy w Łodzi.
Dla osób powyżej 16 roku prowadzimy warsztaty weekendowe zaraz po Bożym Ciele oraz pod koniec stycznia.
Natomiast dla dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej proponujemy warsztaty muzyczne jednodniowe - jedne jesienią, a drugie na wiosnę.
Filmik o warsztatach weekendowych: - Co przygotować w kościele na Wasz przyjazd?
-
W kościele potrzebujemy dostęp do zasilania siłowego. Potrzebujemy też wcześniej przekrojowe zdjęcia wnętrza kościoła i informację o gabarytach kościoła (ile jest miejsc siedzących oraz ile osób mieści się w kościele).
Można też uprzedzić organistę, że w czasie rekolekcji ma wolne. Gra tylko na pierwszej Mszy św. w niedzielę i na Mszach poza rekolekcjami. W Wielkim Poście gra też na Gorzkich Żalach.
Jeśli na mszach niedzielnych posługują schole (dziecięce lub młodzieżowe) albo chóry, to prosimy uprzedzić, że zespół Mocni w Duchu posługuje na wszystkich Mszach.
Jeśli to możliwe, to prosimy w niedzielę rekolekcyjną ograniczyć ogłoszenia parafialne. Tylko niezbędne rzeczy, a pozostałe zaplanować na ogłoszenia przed rekolekcjami i po rekolekcjach.
Tak mniej więcej jesteśmy rozstawieni w prezbiterium:
Dla scholi, lub zespołu młodzieżowego możemy poprowadzić w czasie rekolekcji ok. godzinny warsztat muzyczny. Przykładowo wygląda to w ten sposób:
- Czy można Was zaprosić na drugie i kolejne rekolekcje?
- Oczywiście, ale najpierw trzeba popatrzeć na owoce tych odbytych rekolekcji. Czy nasz sposób ewangelizacji przynosi owoce w parafii? Czy kapłani potrafią wykorzystać te rekolekcje w dalszym prowadzeniu parafii? Jeśli tak - to oczywiście przyjedziemy znowu! Na kolejne rekolekcje możemy umówić termin po pięciu latach.
- Czy można Was zaprosić na koncert?
-
Oczywiście, gramy koncerty. Zorganizowanie koncertu jest dosyć drogą imprezą. Jeśli odbywa się on w kościele, to oprócz zespołu trzeba opłacić firmę nagłaśniającą (koszt ok. 3-4 tys. zł). Akustyka mamy swojego. Ale od firmy oczekujemy operatora światła. Jeśli jest to koncert plenerowy, to dochodzi jeszcze koszt zadaszonej sceny (kolejne 3-4 tys. zł.). Pokrycie kosztów zespołu ustala się z naszym duszpasterzem. W zespole jest sześciu pracowników na etacie.
Aby nas zaprosić, organizator koncertu osobiście kontaktuje się z managerem zespołu, Beatą Książczyk. Najlepszy jest kontakt mailowy (manager@mocniwduchu.pl).
- Czy prowadzicie misje parafialne?
-
Niestety, nie prowadzimy misji parafialnych.
- Czy sprzedajecie płyty i książki?
-
Tak, podczas rekolekcji i koncertów sprzedajemy z tyłu kościoła płyty i książki. Nie ma możliwości, aby taca i ofiara pokryła koszty rekolekcyjne (pensje, ZUSy, podatki, paliwo i sprzęt). Dlatego uzupełniamy to dochodem z płyt i książek. Dochód ze sprzedaży naszych materiałów jest w całości przeznaczany na funkcjonowanie naszej drużyny ewangelizacyjnej.
Można wcześniej zapoznać się z proponowanymi przez nas książkami - tutaj.
- Czy wystawiacie faktury?
-
Tak, na prośbę, na wszystko wystawiamy faktury.
- Czy gracie koncerty dla dzieci?
-
Nasz zespół dziecięcy nagrał już dwie płyty: Rycerze Światła i KOLORY. Można ich również zaprosić na koncert. Taki koncert wymaga mniejszych nakładów, ponieważ jest grany z gotowymi podkładami muzycznymi. Sprzętowo wymaga przygotowania tylko dziesięciu mikrofonów i kilku odsłuchów.
Szczegóły odnośnie koncertu dla dzieci ustala się z naszym managerem - Beatą Książczyk. Mail: manager.mocni@gmail.com
- Ile osób liczy zespół?
-
Zespół liczy około 60 osób dorosłych. W tej grupie jest 13 małżeństw (oboje małżonków w zespole). Dodatkowo mamy też dzieciaki "zespołowe". Nigdy jednak nie posługujemy wszyscy razem. Są zatrudnieni na stałe w zespole oraz osoby, które posługują w ramach swoich możliwości zawodowych i rodzinnych.
- Czy można Wam przekazać darowiznę?
-
Tak. W tym celu nasze specjalne konto:
Fundacja Mocni w Duchu
ul. Sienkiewicza 60
90-058 Łódźnumer konta: 32 2130 0004 2001 0241 8423 0005
tytułem: na cele kultu religijnegoDarowiznę można odliczyć od podatku do podatku 6 tys. zł. w skali roku.
Można też zrobić przelew kartą płatniczą, klikając w link:
- Potrzebuję kontakt do waszego akustyka
-
Naszym akustykiem jest Adrian Zieliński. Kontakt do naszego akustyka jest tutaj: kliknij.
- Chcę się skontaktować z osobą z zespołu. Jak to zrobić?
- W tym miejscu znajdziesz każdą osobę z naszego zespołu - kliknij tutaj. Niektóre osoby udostępniają swojego e-maila na stronie. W ten sposób możesz się z nimi skontaktować.
- Potrzebuję logo zespołu na plakat.
-
Tutaj jest link do naszego logo: na ciemnym tle, na jasnym tłe.
- Mam pytanie, na które nie ma tutaj odpowiedzi, co zrobić?
- Na pytania muzyczne i dotyczące strony odpowie Wam Magda Myjak - kliknij tutaj, aby do niej napisać.