Na podstawie art. 7 ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie przez administratora, którym jest Mocni w Duchu, moich danych osobowych w celach korespondencyjnych, archiwizacji oraz na potrzeby organizacji wydarzeń, w zakresie określonym w naszej Polityce Prywatności.

 

Zespół Mocni w Duchu

ul. Sienkiewicza 60

90-058 Łódź

tel. 42 288 11 53

manager@mocniwduchu.pl

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Jak Was zaprosić na rekolekcje?

Ks. Proboszcz osobiście kontaktuje się z managerem zespołu, Beatą Książczyk. Kontakt mailowy (manager@mocniwduchu.pl) lub telefoniczny 601 886 641 Udzielamy rekolekcji ewangelizacyjnych przez cały rok poza styczniem, lipcem i sierpniem.

Z jakim wyprzedzeniem trzeba Was zapraszać?

Mamy kalendarz zajęty na ok. dwa lata do przodu, a w czasie Wielkiego Postu na ok. cztery lata do przodu. Jednodniowe akcje typu koncert czasem można ustalić z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Kalendarz zajętych terminów jest dostępny w zakładce "Kalendarz" - tutaj. W kalendarzu nie ma ujętych urlopów pracowników zespołu.

Ile osób z zespołu przyjeżdża na rekolekcje?

Na rekolekcje jedziemy w składzie 7-9 osób. Jeśli miejscowość jest blisko Łodzi, to bywa, że na samą niedzielę przyjeżdża jeszcze dodatkowo 5 osób.

Co z noclegami podczas rekolekcji?

Bardzo różnie - najczęściej śpimy na plebanii, bywa że w domu rekolekcyjnym, bursie, hotelu lub mieszkaniach u ludzi. Największy komfort pracy mamy, kiedy możemy mieszkać razem. Wówczas najłatwiej jest nam podejmować ustalenia dotyczące rekolekcji i wspólną modlitwę.
Warto zaznaczyć, bo nie zawsze jest to oczywiste, że każdy z gości powinien mieć osobne łóżko.

Jak wygląda ramowy przebieg rekolekcji?

Na rekolekcje ewangelizacyjne jeździmy grupą ok. 7-9 osobową. Czasem na samą niedzielę dojeżdza jeszcze 5 osób, które nie potrzebują noclegu.
Przyjeżdżamy w sobotę wieczorem ok. 16-18. Potrzebujemy pomocy ok. sześciu panów do rozładowania samochodu. Do wieczornej Mszy św. rozkładamy już trochę sprzęt w kościele, na czas Mszy św. robimy przerwę i wtedy jest dobry moment na kolację. Po sobotniej wieczornej Mszy św. dalej rozkładamy sprzęt w kościele. Dostrojenie wszystkiego zajmuje ok. 3,5 godzin.

Rekolekcje rozpoczynamy w niedzielę.
Na pierwszej niedzielnej Mszy św. zasadniczo nie ma zespołu jest tylko kapłan, a zatem wówczas organista jest wskazany.
Na pozostałych Mszach św. jest zespół (nie potrzeba obecności organisty), nasz duszpasterz mówi słowo i ktoś z zespołu – świadectwo.
Często w niedzielę proponujemy również koncert ewangelizacyjny. Z reguły jest on po ostatniej Mszy św., ale to jest kwestia ruchoma, bo zależy od ilości Mszy św. w niedzielę.

W dni powszednie proponujemy dwa spotkania połączone z Eucharystią i adoracją: rano i wieczorem.
Spotkania wieczorne trwają ok. 1,5 godziny.
Najczęściej ostatniego dnia jest Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Ale to zależy od tematu rekolekcji.

Z reguły wracamy do domu po kolacji ostatniego dnia.

Podczas rekolekcji, w kruchcie kościoła, proponujemy parafianom nasze materiały ewangelizacyjne (płyty i książki).

Jak przygotować parafian do rekolekcji?

Dobrze, gdybyście zorganizowali w parafii przyjazd do Łodzi na konkretne wydarzenie, które organizujemy. Dwa razy w roku robimy weekendową sesję halową. Pierwsza odbywa się na przełomie stycznia i lutego. A druga na początku października. Oto krótka relacja filmowa z takiego spotkania:

 

Możecie też przyjechać na Warsztaty Muzyczne, które prowadzimy w Łodzi.
Dla osób powyżej 16 roku prowadzimy warsztaty weekendowe zaraz po Bożym Ciele oraz pod koniec stycznia.
Natomiast dla dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej proponujemy warsztaty muzyczne jednodniowe - jedne jesienią, a drugie na wiosnę.
Filmik o warsztatach weekendowych:

Co przygotować w kościele na Wasz przyjazd?

W kościele potrzebujemy dostęp do zasilania siłowego. Potrzebujemy też wcześniej przekrojowe zdjęcia wnętrza kościoła i informację o gabarytach kościoła (ile jest miejsc siedzących oraz ile osób mieści się w kościele).

Można też uprzedzić organistę, że w czasie rekolekcji ma wolne. Gra tylko na pierwszej Mszy św. w niedzielę i na Mszach poza rekolekcjami. W Wielkim Poście gra też na Gorzkich Żalach.

Jeśli na mszach niedzielnych posługują schole (dziecięce lub młodzieżowe) albo chóry, to prosimy uprzedzić, że zespół Mocni w Duchu posługuje na wszystkich Mszach.

Jeśli to możliwe, to prosimy w niedzielę rekolekcyjną ograniczyć ogłoszenia parafialne. Tylko niezbędne rzeczy, a pozostałe zaplanować na ogłoszenia przed rekolekcjami i po rekolekcjach.

Tak mniej więcej jesteśmy rozstawieni w prezbiterium:

Dla scholi, lub zespołu młodzieżowego możemy poprowadzić w czasie rekolekcji ok. godzinny warsztat muzyczny. Przykładowo wygląda to w ten sposób:

Czy można Was zaprosić na drugie i kolejne rekolekcje?
Oczywiście, ale najpierw trzeba popatrzeć na owoce tych odbytych rekolekcji. Czy nasz sposób ewangelizacji przynosi owoce w parafii? Czy kapłani potrafią wykorzystać te rekolekcje w dalszym prowadzeniu parafii? Jeśli tak - to oczywiście przyjedziemy znowu! Na kolejne rekolekcje możemy umówić termin po pięciu latach.
Czy można Was zaprosić na koncert?

Oczywiście, gramy koncerty. Zorganizowanie koncertu jest dosyć drogą imprezą. Jeśli odbywa się on w kościele, to oprócz zespołu trzeba opłacić firmę nagłaśniającą (koszt ok. 3-4 tys. zł). Akustyka mamy swojego. Ale od firmy oczekujemy operatora światła. Jeśli jest to koncert plenerowy, to dochodzi jeszcze koszt zadaszonej sceny (kolejne 3-4 tys. zł.). Pokrycie kosztów zespołu ustala się z naszym duszpasterzem. W zespole jest sześciu pracowników na etacie.

Aby nas zaprosić, organizator koncertu osobiście kontaktuje się z managerem zespołu, Beatą Książczyk. Najlepszy jest kontakt mailowy (manager@mocniwduchu.pl).

Czy prowadzicie misje parafialne?

Niestety, nie prowadzimy misji parafialnych.

Czy sprzedajecie płyty i książki?

Tak, podczas rekolekcji i koncertów sprzedajemy z tyłu kościoła płyty i książki. Nie ma możliwości, aby taca i ofiara pokryła koszty rekolekcyjne (pensje, ZUSy, podatki, paliwo i sprzęt). Dlatego uzupełniamy to dochodem z płyt i książek. Dochód ze sprzedaży naszych materiałów jest w całości przeznaczany na funkcjonowanie naszej drużyny ewangelizacyjnej.

Można wcześniej zapoznać się z proponowanymi przez nas książkami - tutaj.

Czy wystawiacie faktury?

Tak, na prośbę, na wszystko wystawiamy faktury.

Czy gracie koncerty dla dzieci?

Nasz zespół dziecięcy nagrał już dwie płyty: Rycerze Światła i KOLORY. Można ich również zaprosić na koncert. Taki koncert wymaga mniejszych nakładów, ponieważ jest grany z gotowymi podkładami muzycznymi. Sprzętowo wymaga przygotowania tylko dziesięciu mikrofonów i kilku odsłuchów.

Szczegóły odnośnie koncertu dla dzieci ustala się z naszym managerem - Beatą Książczyk. Mail: manager.mocni@gmail.com

Ile osób liczy zespół?

Zespół liczy około 60 osób dorosłych. W tej grupie jest 13 małżeństw (oboje małżonków w zespole). Dodatkowo mamy też dzieciaki "zespołowe". Nigdy jednak nie posługujemy wszyscy razem. Są zatrudnieni na stałe w zespole oraz osoby, które posługują w ramach swoich możliwości zawodowych i rodzinnych.

Czy można Wam przekazać darowiznę?

Tak. W tym celu nasze specjalne konto:

Fundacja Mocni w Duchu
ul. Sienkiewicza 60
90-058 Łódź

numer konta: 32 2130 0004 2001 0241 8423 0005
tytułem: na cele kultu religijnego

Darowiznę można odliczyć od podatku do podatku 6 tys. zł. w skali roku.

Można też zrobić przelew kartą płatniczą, klikając w link:

 

                         Chcę zrobić darowiznę na 50 zł - kliknij tutaj.

                         Chcę zrobić darowiznę na zamówienie 100 zł - kliknij tutaj.

Potrzebuję kontakt do waszego akustyka

Naszym akustykiem jest Adrian Zieliński. Kontakt do naszego akustyka jest tutaj: kliknij.

Chcę się skontaktować z osobą z zespołu. Jak to zrobić?
W tym miejscu znajdziesz każdą osobę z naszego zespołu - kliknij tutaj. Niektóre osoby udostępniają swojego e-maila na stronie. W ten sposób możesz się z nimi skontaktować.
Potrzebuję logo zespołu na plakat.

Tutaj jest link do naszego logo: na ciemnym tle, na jasnym tłe.

Mam pytanie, na które nie ma tutaj odpowiedzi, co zrobić?
Na pytania muzyczne i dotyczące strony odpowie Wam Magda Myjak - kliknij tutaj, aby do niej napisać.