Moja droga jest prosta

Data powstania utworu: 1997

Nuty: pobierz tutaj

Moja droga jest prosta, E
Idąc nią w sercu radość mam, H
Bo wiem, że nie pomyliłem się. A E H
Moja droga jest pewna, E
Na jej końcu światłość jest, H
Która wciąż mi mówi, A
Jak mam dalej iść. E H

Ref. Jezus, Jezus, Jezus moim Panem jest. /x2 E H A E H

I chociaż wciąż upadam, A
Chociaż gubię się, E
To jednak chce ciągle iść A
Moją drogą. E
Bo na niej jest prawda, A
Na niej pokój jest, E
Na niej jest moje szczęście, A
Moja miłość. E H

Dodatkowe informacje

W wersji dziecięcej śpiew solo: Bartek Grabarczyk 


Na Światowe Dni Młodzieży przetłumaczyliśmy ten utwór na j. angielski - MY PATH IS SIMPLE:


Jak powstał utwór

Utwór ten powstał w 1997 r. To były pierwsze lata mojej drogi nawrócenia i świadomego kroczenia za Chrystusem. Przeżywałem wtedy bardzo mocny kryzys zwątpienia w dalszy sens takiego życia. Mimo wyboru Chrystusa na swojego Pana przeżywałem wiele porażek na różnych polach osobistych i życiowych, dlatego mocno zwątpiłem czy to wszystko ma jakiś sens, czy to nie jakaś kolejna moja fantazja.

Pewnego wieczoru, w czasie przypływu takiej większej kryzysowej fali sięgnąłem po gitarę i zacząłem spontanicznie grać cokolwiek, żeby uciec. Zacząłem też modlić się głośno w językach i po czasie granie zaczęło zmieniać się w melodię, a glosolalia najpierw w zrozumiałe słowa, a potem w całe wersy. Tak powstał ten utwór.

Piszę o tym, ponieważ nie jestem jakimś tekściarzem, który siada do biurka i pobożne teksty wypływają mu strumieniem spod ręki. Po prostu wiem, że utwór ten został mi dany przez Pana Boga jako modlitwa, która uratowała mnie dla Niego. Tak właśnie się stało i jako taką właśnie modlitwę traktowałem tę piosenkę przez lata.

Teraz przy okazji nagrania płyty zrodziło się pragnienie, aby podzielić się nią. Wierzę, że po kilkunastu latach leżakowania, utwór ten, tak jak dojrzałe wino, będzie pomagał teraz innym stawiać z radością kolejne kroki w drodze za Chrystusem - zwłaszcza wszystkim tym, którzy czują się zniechęceni, wątpią, chcą odejść.

Dziękuję Indze Pozorskiej, która ubogaciła piosenkę radosnym, muzycznym rysem i dodała do tekstu osobiste wyznanie, Jezusa jako Pana, czyniąc modlitwę kompletną.

Maciek Woropaj

Muzyka

Tekst

Śpiew solowy

Utwór znajdziecie na płytach:


ZOBACZ WSZYSTKIE UTWORY